Nareszcie przyszła wiosna! Przyroda budzi się do życia zachęcając nas do wyjścia z domu. Pierwsze słoneczne, cieplejsze dni motywują do aktywniejszego spędzania czasu, korzystania z uroków przyrody, odwiedzania ciekawych miejsc. WuKaDka przygotowała mapki z trasami rowerowymi oraz trasami pieszymi, które zaprowadzą Was do najpiękniejszych miejsc znajdujących się wokół naszej linii.

Wiosenny czas sprzyja podróżom nie tylko tym codziennym do pracy i szkoły, ale również tym rekreacyjnym. I wcale nie musimy wybierać się w dalekie wyprawy, żeby wypocząć blisko natury, odkrywać interesujące historie, tajemnicze miejsca lub spędzić czas na sportowo czy z pupilem. Wszystko to mamy na wyciągniecie ręki, wystarczy kupić bilet i wsiąść do WuKaDki. Miasta ogrody takie jak: Milanówek, Podkowa Leśna, Komorów (w których dodatkowo można poszukać historii związanej z EKD/WKD) czy urokliwe miejscowości np. Adamowizna, Owczarnia, czy Otrębusy położone niedaleko naszej linii kolejowej oferują mnóstwo możliwości różnych form wypoczynku.

- WuKaDka zachęca do aktywnego spędzania wiosennego czasu wolnego. Jeśli ktoś nie wie, gdzie się wybrać, może skorzystać z naszych podpowiedzi znajdujących się w mapkach turystycznych przygotowanych wspólnie z MROT-em. A we wszystkie te miejsca, od których warto rozpocząć wycieczkę, niezawodnie dowiezie Was jak zawsze kolejka WKD. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Nasze mapki, rowerowa oraz z trasami pieszymi, pomogą zaplanować ciekawą rodzinną wycieczkę. Najpiękniejsze trasy turystyczne wokół linii kolejowej WKD, pozwolą wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku, w pełni docenić walory przyrodnicze, krajobrazowe, a także kulturalne naszych małych ojczyzn. Niezależnie od tego czy wybierzemy propozycję krótkiego spaceru czy trasę rowerową kilkunastokilometrową wymagającą większego wysiłku korzystajmy z wiosennej pogody. Warto choć na chwilę oderwać się od codzienności i po prostu zrelaksować się w taki sposób w jaki najbardziej lubimy. Aktywnie, ciekawie, z kulturą, wśród malowniczych mazowieckich krajobrazów, z psem, na rowerze – możliwości jest wiele i oczywiście zawsze w towarzystwie WuKaDki. Podróżujcie z nami wiosną ?

Sprawdź propozycje wycieczek z WuKaDką

 1. Zielone pejzaże nad Utratą (16km/28km)
 2. Mała pętla szlachecka (15 km)
 3. Z ogrodów do lasów (9 km)
 4. Poezja Mazowsza (28 km)
 5. Wielka pętla szlachecka (26 km)
 6. Perełki Milanówka (10 km)
 1. Eklektyczne zabytki Mazowsza (5km)
 2. Czas w las (6,6 km)
 3. Podwarszawskie Patataj (7,2 km)
 4. Spacer nad Utratą i Zimną Wodą (15,3 km)
 5. Mazowieckie pejzaże (24.8 km)
 6. Krajobraz Chełmońskiego (32,5 km)

Ciekawe propozycje wycieczek można znaleźć również w ilustrowanym przewodniku wydanym przez multimedialną agencję wydawniczą appen https://issuu.com/appen/docs/weekend_z_wkd_produkcja_fin_3www

 Spot zachęcający do podróżowania WuKaDką do ciekawych miejsc położonych w okolicach linii kolejowej WKD