AKTUALIZACJA NR 1 Z DNIA 20.05.2023: Skrócenie terminu obowiązywania poniższej organizacji ruchu do dnia 28.05.2023 (niedziela) - uprzednio było: do dnia 02.06.2023 (piątek)

W związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu od dnia 29.05.2023 (poniedziałek) uwzględniającej zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Kazimierzowskiej w miejscowości Owczarnia wraz z kontynuacją zamknięcia przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim poniższy komunikat zachowuje ważność do dnia 28.05.2023 włącznie (w części dotyczącej organizacji ruchu pojazdów ZKA w związku z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim - uprzednio było: do dnia 02.06.2023 / piątek). Dla zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 od dnia 29.05.2023 (poniedziałek) zostaje wprowadzona nowa trasa objazdowa.

Zasady organizacji ruchu od dnia 29.05.2023 (poniedziałek) zawarto w odrębnym komunikacie (kliknij na łącze, aby otworzyć odrębny komunikat)


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z zamknięciem w dniach: 22.05-02.06.2023 przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim, zmianie ulegnie organizacja zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 realizującej w godz. 9:00-16:00 połączenia w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna.

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w okresie 22.05.2023-28.05.2023: DNI POWSZEDNIE

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w okresie 22.05.2023-28.05.2023: SOBOTY, NIEDZIELE, ŚWIĘTA

Tutaj znajdują się do pobrania tabliczki przystankowe z rozkładami jazdy zastępczej komunikacji autobusowej ważnymi od dnia 22.05.2023

Wszystkie rozkłady jazdy znajdują się również w dolnej części strony.


OGRANICZENIA W DNI POWSZEDNIE - POCIĄGI BEZ ZMIAN, OBJAZD DLA ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

W okresie od dnia 22.05.2023 (poniedziałek) do dnia 26.05.2023 (piątek) 02.06.2023 (piątek) wprowadzona zostaje trasa objazdowa dla pojazdów zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 z uwagi na brak możliwości przejazdu ul. Piaskową przez przejazd kolejowy WKD i tym samym brak możliwości podjazdu w bezpośrednie sąsiedztwo przystanku osobowego „Grodzisk Mazowiecki Piaskowa”. Trasa objazdowa zastępczej komunikacji autobusowej dla każdego z kierunków przejazdu uwzględnia obsługę poszczególnych przystanków osobowych WKD z wykorzystaniem dostępnej drogowej infrastruktury przystankowej w możliwie najbliższej lokalizacji względem linii kolejowej.

Zmienione lokalizacje przystanków ZKA ZA1 będą obowiązywać dla następujących przystanków kolejowych: „Grodzisk Mazowiecki Radońska”, „Grodzisk Mazowiecki Jordanowice” i „Grodzisk Mazowiecki Piaskowa”.

Trasa ZKA z powodu objazdu w kierunku Podkowy Leśnej Głównej ulegnie nieznacznemu wydłużeniu, zaś jej początkowy fragment na terenie Grodziska Mazowieckiego ulegnie odwróceniu. Zmienią się ponadto godziny odjazdów. Autobusy spod stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wyruszą kilka minut wcześniej z przystanku początkowego zlokalizowanego przy zatoczce wzdłuż muru cmentarza. Dla pasażerów z rejonu osiedla przy ul. Piaskowej do dyspozycji będą dwa przystanki zastępcze. Odjazdy w kierunku przeciwnym spod stacji Podkowa Leśna Główna oraz czas przejazdu w relacji do Grodziska Mazowieckiego – bez zmian.

Rozkład jazdy pociągów WKD w ww. okresie pozostaje bez zmian.


ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) oraz zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim od dnia 22.05.2023 (poniedziałek) do dnia 26.05.2023 (piątek) 02.06.2023 (piątek) zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów WKD, natomiast pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 pojadą trasą objazdową:
  (a) w dni powszednie w godz. 9:05-16:00 zamknięcie toru nr 1 na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska; skrócenie relacji pociągów realizujących połączenia do/ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska; pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna; wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 na trasie objazdowej na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska przez: Kazimierówkę (w w/w dni powszednie w godz. 9:00-16:00);
  (b) w soboty, niedziele i święta ruch pociągów prowadzony bez ograniczeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
  (c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia zastępcza komunikacja autobusowa – linia ZA12.
 2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.
 3. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
 4. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 5. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
 6. UWAGA: W dni powszednie, w godz. 09:00-16:00, w okresie 22-28.05.2023 22.05-02.06.2023 zmiana lokalizacji wybranych przystanków ZKA ZA1 odpowiadających określonym przystankom kolejowym WKD.
 7. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
  (a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
  (b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
  (c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 21.05.2023 i ważnych na przejazdy w dniu 22.05.2023 i później:
  (a) całkowicie niewykorzystanych,
  (b) częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.
 2. Zwrotu biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonuje:
  (a) kasa biletowa – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
  (b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, tel. 801 789 405, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
  (c) Centrum Obsługi Klienta, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22 437 92 85 (8h w dni robocze od poniedziałku do piątku) – w przypadku biletów zakupionych w automatach mobilnych);
  (d) w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW I STACJI WKD ORAZ ODPOWIADAJĄCYCH IM PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

Przystanek/stacja WKD

Odpowiadający przystanek autobusowy

GRODZISK MAZ. RADOŃSKA

GRODZISK MAZ. RADOŃSKA WKD 02 – ul. Radońska (w pobliżu stacji WKD), wiata przy zatoczce wzdłuż muru cmentarza

GRODZISK MAZ. JORDANOWICE

Kierunek: Podkowa Leśna Główna:
GRODZISK MAZ. NADARZYŃSKA WKD 02 – ul. Nadarzyńska (przy WKD) – kierunek ul. Sienkiewicza

Kierunek: Grodzisk Maz. Radońska:
GRODZISK MAZ. KRÓLEWSKA / ORZESZKOWEJ 01 - ul. Królewska / ul. Orzeszkowej

GRODZISK MAZ. PIASKOWA

GRODZISK MAZ. WIOŚLARSKA 02 – ul. Nadarzyńska, kierunek ul. Sienkiewcza
przystanek dodatkowy dla przystanku WKD: Grodzisk Maz. Piaskowa (tylko w kierunku Podkowy Leśnej Głównej)

GRODZISK MAZ. CHŁOPICKIEGO 01/02 – ul. Na Laski / ul. Chłopickiego

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA/PIASKOWA WKD 01,02 – ul. Okrężna / ul. Piaskowa

BRZÓZKI

MILANÓWEK PTASIA 01 – ul. Kazimierzowska / ul. Ptasia (za rondem przy ul. Średniej)

KAZIMIERÓWKA

MILANÓWEK KAZIMIERZOWSKA WKD 01,02 – ul. Kazimierzowska (przy WKD)

PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA

OWCZARNIA ŻÓŁWIŃSKA/KAZIMIERZOWSKA 01,02 – ul. Żółwińska / ul. Kazimierzowska

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

Podkowa Leśna – ul. Lotnicza (przy stacji WKD)

MILANÓWEK GRUDÓW

MILANÓWEK GRUDÓW WKD 01,02 – ul. Królewska (przy WKD)

POLESIE

MILANÓWEK TURCZYNEK 01,02 – ul. Królewska

 


LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD ORAZ NAJBLIŻSZE PUNKTY UMOŻLIWIAJĄCE ZAKUP BILETÓW WKD

Przystanek zastępczej komunikacji autobusowej

Punkt biletowy

GRODZISK MAZ. RADOŃSKA

kasa biletowa zlokalizowana na parkingu przy wjeździe na teren siedziby WKD od strony ul. Radońskiej oraz automat biletowy przy sklepie spożywczym

GRODZISK MAZ. JORDANOWICE

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Jordanowice (peron nr 2 / kier. Grodzisk Maz.)

GRODZISK MAZ. PIASKOWA

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Piaskowa (peron nr 2 / kier. Grodzisk Maz.) oraz kiosk przy peronie

GRODZISK MAZ. OKRĘŻNA

automat biletowy na p.o. WKD Grodzisk Maz. Okrężna (peron nr 1 / kier. Warszawa) lub na p.o. WKD Grodzisk Maz. Piaskowa (peron nr 2 / kier. Grodzisk Maz.)

BRZÓZKI

automat biletowy na p.o. WKD Brzózki (peron nr 2 / kier. Grodzisk Maz.)

KAZIMIERÓWKA

automat biletowy na p.o. WKD Kazimierówka (peron nr 1 / kier. Warszawa)

PODKOWA LEŚNA ZACHODNIA

automat biletowy na p.o. WKD Podkowa Leśna Zachodnia (peron nr 2 / kier. Grodzisk Maz.)

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

kasa biletowa zlokalizowana na stacji Podkowa Leśna Główna WKD oraz automat biletowy na peronie (peron nr 1 / kier. Warszawa)

MILANÓWEK GRUDÓW

automat biletowy na p.o. WKD Milanówek Grudów

POLESIE

automat biletowy na p.o. WKD Polesie

 


OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22.05.2023) – godz. 3:00, do nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29.05.2023) z piątku na sobotę (02/03.06.2023) – godz. 3:00.


Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w okresie 22.05.2023-28.05.2023: DNI POWSZEDNIE

Tutaj znajduje się do pobrania rozkład jazdy pociągów WKD i ZKA ważny w okresie 22.05.2023-28.05.2023: SOBOTY, NIEDZIELE, ŚWIĘTA

Tutaj znajdują się do pobrania tabliczki przystankowe z rozkładami jazdy zastępczej komunikacji autobusowej ważnymi od dnia 22.05.2023


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.