Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z wystąpieniem Wykonawcy inwestycji obejmującej przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, w dniach od 25.05.2024 (sobota) do 26.05.2024 (niedziela) na linii WKD nastąpi całodobowe wyłączenie torów nr 1 i nr 2 WKD na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Aleje Jerozolimskie.
W ramach wprowadzonego ograniczenia w ruchu pociągów będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy. 

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD

  1. W dniach 25.05.2024 – 26.05.2024 (sobota – niedziela) nastąpi całodobowe wyłączenie z ruchu torów nr 1 i nr 2 na odcinku W-wa Reduta Ordona – W-wa Aleje Jerozolimskie. Ruch pociągów w związku z powyższym będzie prowadzony dwukierunkowo po każdym z torów od stacji Komorów do przystanku osobowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.
  2. Częstotliwość kursowania pociągów WKD w ww. dniach na pozostałych szlakach i odcinkach linii WKD wyniesie co 30 minut w ciągu dnia i pozostanie bez zmian w stosunku do standardowo obowiązującej organizacji ruchu.
  3. W wymienionych powyżej dniach nie przewiduje się uruchamiania zastępczej komunikacji autobusowej WKD na trasie Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Aleje Jerozolimskie. W zamian za wycofane z ww. odcinka pociągi WKD nastąpi przejęcie obsługi przez zastępcze środki transportu autobusowego, tramwajowego i kolejowego, będące w dyspozycji innych organizatorów przewozów lub przewoźników (ZTM/WTP, Koleje Mazowieckie – KM), które zostaną udostępnione pasażerom WKD w ramach honorowania biletów WKD na obowiązujących dotychczas określonych odcinkach tras wytypowanych linii.
  4. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie nadal obowiązywać punkt przesiadkowy zorganizowany pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM/WTP i pociągami KM. Pojazdy ZTM/WTP będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w obrębie zespołu przystankowego pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie” zlokalizowanego na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
  5. Honorowanie biletów WKD obowiązywać będzie w:

wybranych środkach Warszawskiego Transportu Publicznego

   • Autobusy

linie 127, 517, N35, N85 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Centralny)

linia 717 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni)

linia 178 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich)

linia 158 (na odcinku CH Reduta – Dworzec Centralny)

linia 187 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska)

linia 191 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – pl. Narutowicza)

linia 220 (na odcinku WKD Opacz – Ursus – Ratusz)

   • pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej  

linia S1 (na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna)

linia S2 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna)

linia S3 i S4 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia)

   • tramwaje

linia 1 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – pl. Zawiszy)

linie 7, 9 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Dw. Centralny)

  • pociągach spółki Koleje Mazowieckie (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna honorowane są wszystkie rodzaje biletów WKD oraz na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście honorowane są tylko bilety okresowe).
 1. Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez ZTM i KM zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. Przypominamy, że w związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego:
 • pasażerowie rozpoczynający podróż uruchomionymi środkami transportowymi ZTM (autobusy, tramwaje, kolej miejska SKM) zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu;
 • pasażerowie rozpoczynający podróż pociągami Kolei Mazowieckich zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu)
  i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 24 maja 2024 r. i ważnych na przejazdy w dniu 25 maja 2024 r. i później.:

 • całkowicie niewykorzystanych,
 • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych bez potrącania odstępnego.

2. Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:

- kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;

- Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 181A, 02-222 Warszawa (1 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w przypadku biletów zakupionych w stacjonarnych automatach biletowych;

- Centrum Obsługi Klienta, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22 437 92 85 (8h w dni robocze od poniedziałku do piątku);

- w przypadku biletów zakupionych w mobilnych automatach biletowych;

- w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

 Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.

Rozkład jazdy pociągów w dniach 25.05-26.05.2024 roku