Przy okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Sportu, WuKaDka przypomina jak ważna jest dla naszego samopoczucia aktywność fizyczna. Wspólne z naszymi zaprzyjaźnionymi klubami sportowymi Grodziskim Klubem Szermierczym oraz UKS SPARTA chcemy zmobilizować naszych pasażerów do uprawiania sportu.

6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu, w tym wyjątkowym dniu WuKaDka chce zmotywować do aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela  hormony szczęścia i doskonale wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Wysiłek fizyczny ma pozytywny wpływ na zdrowie, rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka. Działa stymulująco na układ krwionośny, kostno-stawowy, mięśniowy, oddechowy i nerwowy a do tego ma niebagatelny wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Sport zwiększa też moc nie tylko naszych mięśni, ale również „moc” i sprawność naszego mózgu – lepsza pamięć, funkcje poznawcze, szybkość przekazywania informacji – właśnie to możemy osiągnąć dzięki ruszeniu się z kanapy i aktywności fizycznej. To co jesteście już zachęceni? Idziemy na spacer albo pojeździć rowerem?

Nie musi to być od razu sport wyczynowy, żeby zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Czy wiecie, że zaledwie 30 minut chodzenia dziennie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i kondycję całego organizmu? Dlatego zapraszamy, wsiądź do WuKaDki i pojedź na spacer do urokliwych miejscowości położonych wzdłuż naszej linii kolejowej. Kilka propozycji można znaleźć w artykule: https://wkd.com.pl/aktualnosci/3159-kolej-na-wiosenne-podrozowanie-wukadka

Dla lubiących bardziej wymagające aktywności zapraszamy dzieci i młodzież na treningi fechtunku prowadzone przez Grodziski Klub Szermierczy. Szermierka jest sportem wyjątkowym, bo tu cechy fizyczne takie jak siła czy wzrost nie mają głównego znaczenia, tu liczy się spryt, refleks. To nie tylko ciekawy sport ale również aktywność, która uczy m.in. taktycznego myślenia, współpracy w grupie, zasad punktualności, systematyczności czy wywiązywania się z powierzonych obowiązków. Jeśli jesteście zainteresowani taką formą aktywności fizycznej szczegółów szukajcie na stronie www.szermierka-grodzisk.pl. A kto z Was zainteresowany jest innym rodzajem sportu, np. karate, pływaniem, jazdą na wrotkach czy siatkówką zachęcamy do zapoznania się z ofertą Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta w Grodzisku Mazowieckim. Szczegółowe informacje o prowadzonych zajęciach dla osób w każdym wieku można znaleźć na stronie www.spartiaci.pl

Sport to zdrowie, dlatego poświęć choć pół godziny dziennie na aktywność fizyczną a Twoje samopoczucie i kondycja będą lepsze.