Od 16 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności – święto zrównoważonego transportu. WuKaDka z tej okazji przygotowała dla podróżnych szereg atrakcji - zarówno mały jak i duży podróżny znajdzie coś dla siebie. Jak co roku zwieńczeniem ETM będzie Dzień bez samochodu, podczas którego przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD będą bezpłatne.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowała dla swoich pasażerów m.in. konkurs fotograficzny i zabawy dla dzieci promujące transport publiczny. Ponadto w dniu 17.09.2022 r. możemy  spotkać się na stoisku WuKaDki na pikniku organizowanym na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.  W dniu 18.09.2022 r. w godzinach 12:00-17:00 podczas Dnia Otwartego w WKD będzie można bezpłatnie zwiedzić Izbę Tradycji EKD/WKD wraz z historyczną halą EKD, przejechać się rikszą, obejrzeć tabor wykorzystywany na linii WKD, zajrzeć do hali przeglądowo-naprawczej i na stoisko firmowe, a także zrobić sobie zdjęcie z wiewiórką Wukadką. Po tych weekendowych atrakcjach wspólnie z Miastem Podkowa Leśna w dniach 19-20.09.2022 r. w godzinach 7:00-8:30 zapraszamy podróżnych na stację Podkowa Leśna Główna na gorącą kawę i herbatę. Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności jest Dzień bez samochodu - 22.09.2022 r. w WuKaDce będzie obowiązywać oferta "Dzień bez samochodu w WKD", w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne.

- WuKaDka zaprasza do wspólnego świętowania Europejskiego Tygodnia Mobilności i oczywiście do aktywnego uczestniczenia w atrakcjach przez nas przygotowanych. W ten sposób podnosimy naszą świadomość, na temat kluczowego znaczenia zrównoważonego transport i mobilność dla walki z kryzysem klimatycznym. Przy tej okazji zachęcam Państwa do codziennych podróży ekologicznym, bezpiecznym i komfortowym środkiem transportu jakim jest WuKaDka – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Kampania pn. Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) zainicjowana została w 2002 r. przez Komisję Europejską. ETM ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń niekorzystnych dla środowiska naturalnego oraz zdrowia i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, tj. korzystania z transportu publicznego, chodzenia pieszo czy jazdy na rowerze. Tegorocznym tematem przewodnim Europejskiego Tygodnia Mobilności jest: „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

Świętujcie z WuKaDką Europejski Tydzień Mobilności, z WuKaDką podróżujcie codziennie i od święta … Wspólnie zadbajmy o zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza, razem dbajmy o środowisko naturalne 😊

 europejski tydzień zrównoważonego transportu plakat

 

 

Regulamin konkursu w formie rebusu 16.09.2022

Regulamin konkursu fotograficznego 19.09.2022

Regulamin konkursu w formie rebusu 21.09.2022

Mapka z lokalizacją przewidzianych atrakcji podczas Dnia Otwartego w WKD w dniu 18.09.2022

Regulamin wydarzenia Dzień Otwarty w WKD w dniu 18.09.2022