WuKaDka uczestniczyła w V Rodzinnym Pikniku z Zespołem Mazowsze, który odbywał się na terenie siedziby zaprzyjaźnionego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach w dniach 11-12 czerwca. Stoisko WKD było chętnie odwiedzane przez dzieci i cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych sympatyków kolejki.

V Rodzinny Piknik z Zespołem Mazowsze odbył się w dniach 11-12 czerwca 2022 roku na terenie siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach. Piknik, jak co roku, był wyjątkową okazją do plenerowych, rodzinnych spotkań z tańcem, muzyką i ludowym rękodziełem. W programie były koncerty "Mazowsza", zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, potańcówki z kapelami ludowymi, spektakle teatralne dla młodych widzów, pokazy cyrkowe, warsztaty rękodzielnicze i wiele innych atrakcji.

Podczas tegorocznego Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze bardzo dużym powodzeniem cieszyło się stoisko WuKaDki. Nasi najmłodsi miłośnicy chętnie brali udział w warsztatach plastycznych a dorośli z entuzjazmem odpowiadali na pytania w konkursie wiedzy przygotowanym z okazji jubileuszu 95-lecia EKD/WKD. Wśród osób uczestniczących w zabawach przygotowanych przez WuKaDkę nie było przegranych, każdy otrzymywał nagrodę. Oprócz konkursów na odwiedzających nasze stoisko czekały: okolicznościowy folder, reprint przewodnika z lat 30. XX wieku pt. „Po kolei elektrycznej Warszawa – Grodzisk” i upominki z logo WKD. Ponadto Warszawska Kolej Dojazdowa umożliwiła gościom V Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze przejazd na podstawie specjalnej opaski.

Dziękujemy, że bawiliście się z nami podczas V Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze.