Aktualne zasady i ograniczenia związane z koronawirusem (aktualizacja od 7 listopada) - szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

Aktywnie? Ciekawie? - tylko z WuKaDką!

Trasa linii kolejowej WuKaDki wiedzie przez malownicze i urokliwe tereny, zachęcające do korzystania z przejazdów pociągami WKD nie tylko w drodze do pracy i szkoły, ale także na wycieczki umożliwiające spędzanie czasu blisko przyrody i pozwalające na odkrywanie historii dotyczących miejscowości położonych wzdłuż linii. Dodatkową zaletą tych miejsc, jest również to, że są blisko nas, nie musimy wybierać się w wielogodzinną, daleką podróż, żeby odpocząć a przy tym aktywnie i ciekawie spędzić czas. WuKaDka przygotowała dla pasażerów mapkę rowerową, która pomoże zaplanować wycieczkę. Mapka dostępna jest przy okienkach kasowych WKD oraz w pociagach. Wystarczy teraz tylko zabrać np. rower, dobry humor, kupić bilet, wsiąść do kolejki i gotowe!

„Nasze pociągi są przyjazne turystyce, również i tej mieszanej, np. rowerowo-kolejowej. Osoby, które zdecydowały się na wakacje w naszej okolicy mogą aktywnie i atrakcyjne spędzić czas, korzystając z licznych ścieżek rekreacyjnych i edukacyjno-historycznych znajdujących się na szlakach turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie linii WKD. Jeżeli ktoś lubi aktywnie spędzać czas to zdecydowanie polecam WuKaDkę.” – dodaje Tomasz Tretter, Dyrektor ds. handlowych WKD sp. z o.o.

Klimat miejscowości położonych wzdłuż linii WKD zachęca do wybrania się z rodziną czy przyjaciółmi na spacer, wycieczkę rowerową, jogging, nordic wallking lub skorzystać z oferty klubów jeździeckich w Komorowie, Kaniach Helenowskich i Podkowie Leśnej, gdzie można pojeździć bryczką, konno lub rozpocząć naukę jazdy konnej. Wybierając, którąś z wielu tras rowerowych czy pieszych łatwo można uciec od zgiełku miasta, wypocząć obcując blisko natury odwiedzając np. zielone pejzaże nad Utratą. Trasa WKD Otrębusy do WKD Komorów / WKD Pruszków stanowiąca fragment niebieskiego szlaku PTTK, to ciekawy pomysł na weekendowy rodzinnie spędzony czas. Atrakcje napotkane po drodze uprzyjemnią wakacje i pozwolą na odkrywanie nietuzinkowych miejsc, np. Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, zorganizować piknik z najbliższymi nad Zalewem Komorowskim, udać się na spacer nad rzekę czy też do Lasu Sękocińskiego, przez który przebiega szlak edukacyjny. A jeśli ktoś ma ochotę stać się odkrywcą, to też ma taką możliwość podążając np. szlakiem poezji Mazowsza zaczynającym się w Podkowie Leśnej czy szlakiem perełek Milanówka. Miejscowości położone bezpośrednio przy linii kolejowej WKD lub w niedalekiej odległości od niej skrywają wiele ciekawych, ekscytujących a niekiedy zapomnianych historii i miejsc, które pobudzają wyobraźnie i pozwalają poznać mało znane ciekawostki naszych małych ojczyzn.

Czas wakacji sprzyja podróżom więc nie siedźmy w domu, już czas na przygodę, weźmy rower, obudźmy w sobie podróżnika, może takiego jakim był np. Leonid Teliga, który mieszkał w Grodzisku i poznajmy urokliwe miejsca, poszukajmy pejzaży malowanych przez Józefa Chełmońskiego, które są wokół nas. Wystarczy tylko wybrać się razem z WuKaDką na wycieczkę, a na pewno będzie aktywnie a przy tym ciekawie!

Więcej informacji w zakresie atrakcji turystycznych na linii WKD można znaleźć pod linkiem http://wkd.com.pl/aktualnosci/741-rowerem-przez-mazowsze-z-warszawska-koleja-dojazdowa.html