Młodzi artyści o EKD/WKD - wystawa prac wyróżnionych w konkursie plastycznym

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy prac młodych artystów wyróżnionych za swoją twórczość w konkursie plastycznym pt. „Mały czy duży jest gotowy do podróży”, które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2018 r. o godz. 11:30 w Izbie Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim.

Ekspozycja obejmuje kilkadziesiąt prac wykonanych w ramach konkrusu, którego uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce podczas tegorocznej edycji Wielkiego Festynu Wiejskiego w Otrębusach, pn. „Festyn u nas O.K. imienia Tadeusza Stachowicza”, zorganizowanego w dniu 19 maja 2018 r. W tegorocznej edycji festynu aktywny udział jako partner wzięła również spółka WKD.

Młodzi artyści zaprezentowali w swoich pracach nie tylko historię EKD/WKD czy wizję jej przyszłości ale również odbiór transportu publicznego widziany ich oczami jako przyjazny ludziom i środowisku. Jury konkursu w składzie: Przewodnicząca komisji – Dorota Płóciennik – Galeria Pomysłów Pasja Pracownia Edukacji Artystycznej Kanie, Członek Komisji – Adam Fedorowicz – Sołtys Otrębus oraz Członek komisji – Eliza Skorek-Matyjek – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o., oceniając prace wzięło pod uwagę umiejętność doboru tematu, jakość wykonania oraz oryginalność pomysłu. Laureaci otrzymali upominki i dyplomy przekazane przez spółkę za swoją wyobraźnię, emocjonalność oraz kwestie ekologiczne wykazane w ich twórczości.

Miejsce wystawy: Izba Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim, ul. Stefana Batorego 23 – wejście od strony peronu nr 1 stacji WKD „Grodzisk Mazowiecki Radońska”.

Wystawę będzie można oglądać od dnia otwarcia, tj. 24 czerwca 2018 r. (niedziela) do dnia 30 sierpnia 2018 r. (środa) we wszystkie dni funkcjonowania Izby Tradycji EKD/WKD, tj. w środy w godz. 9:00-13:30 oraz w niedziele w godz. 11:30-14:30. W dniu otwarcia wystawy wstęp do Izby Tradycji EKD/WKD jest bezpłatny.

Przejazdy rodzinne w okresie wakacji 2018 r.

zdjęcie przejazdy rodzinne

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w okresie wakacji letnich 2018r. wprowadza tzw. ,,przejazdy rodzinne".
Z przejazdów tych może korzystać osoba dorosła, która nie posiada indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywająca przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. 

Osoba ta może wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” według taryfy ulgowej 50%, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.

  • Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: „Przejazd rodzinny” i potwierdza ją datownikiem kasy.
  • Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawnionym do sprzedaży biletów WKD lub automacie biletowym WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie.

Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka

 Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

Z „przejazdów rodzinnych” można korzystać:

-      od godz. 15:00 dnia 22 czerwca 2018r. (piątek)

-      do godz. 24:00 dnia 2 września 2018r. (niedziela)

Dzień zdrowia na Uczelni Łazarskiego w dn. 16.06.2018 r.

„Dzień Zdrowia” na Uczelni Łazarskiego już po raz 7.!

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego" poprzez wsparcie kampanii informacyjnej na temat ww. wydarzenia.

16 czerwca 2018 roku Uczelnia Łazarskiego zaprasza Warszawiaków na siódmą edycję akcji „Dzień zdrowia na Uczelni Łazarskiego”. Jak co roku, lekarze specjaliści oraz eksperci związani z problematyką zdrowia fizycznego i psychicznego będą udzielać porad medycznych, zachęcać do wykonania bezpłatnych badań kontrolnych oraz propagować wśród uczestników zdrowy tryb życia.

16 czerwca 2018 roku w godzinach 10: 00 - 15: 00 na terenie kampusu Uczelni Łazarskiego zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Świeradowskiej 43 (10 minut pieszo od stacji Metro Wilanowska) odbędzie się kolejna edycja „Dnia zdrowia Uczelni Łazarskiego”. Podczas wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły wykonać bezpłatne badania medyczne, a następnie odbyć konsultacje lekarskie i zweryfikować wyniki badań. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość rozmowy i uzyskania porad od specjalistów klinicznych, terapeutycznych oraz osób propagujących zdrowy tryb życia.

„Dzień zdrowia” organizowany przez naszą Uczelnię co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy oraz osób z pobliskich miejscowości. Dotychczas przeprowadziliśmy w sumie około 4700 badań i konsultacji specjalistycznych” –mówi Ewelina Milan, koordynator Działu Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych. „Popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej, a także edukacja społeczeństwa to jedna z misji Uczelni Łazarskiego.”- dodaje Pani Ewelina.

Podczas tegorocznej edycji zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w zakresie: pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej i terapii par. Zapraszamy do wykonania badań spirometrycznych, zbadania ciśnienia krwi oraz badania poziomu glukozy. Po raz kolejny w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci” najmłodsi w wieku od 9 miesięcy do 6 lat będą mogli skorzystać z profilaktycznych badań USG pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu w narządach wewnętrznych.

„Ambulans do przeprowadzania badań USG u dzieci należący Fundacji Mc Donalda cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy tego dnia mają możliwość wykonać bezinwazyjne i przede wszystkim bezbolesne badanie zdrowia swojej pociechy. Należy pamiętać, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie badaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja godziny wykonania USG”– przypomina Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Dodatkowo osoby, które zdecydują się na udział w wydarzeniu będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, uzyskania porady ortodonty i higienistki z jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Europie. Dodatkowo, zapraszamy na kurs i pokaz pierwszej pomocy oraz trening techniki maszerowania z kijkami - Nordic walking.

Tego dnia odbędzie się również Dzień Otwarty Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Studenci zainteresowani rekrutacją na studia medyczne będą mogli zwiedzić sale dydaktyczne, zapoznać się z ofertą studiów oraz porozmawiać ze studentami i wykładowcami akademickimi.

Organizatorem wydarzenia jest: Uczelnia Łazarskiego.

Patronat Honorowy nad akcją objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Główny Partner: CenterMed.

Partnerzy: Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, Naturhouse, Polska Szkoła Nordic Walking & Wellness, Wioletta Wydrzyńska, Piotr Paweł Wydrzyński - Gabinet Pomocy Psychologicznej "Zwykła Rozmowa" , Villa Nova Dental Clinic.

Partnerzy Wspierający: BARTEXPO, Koleje Mazowieckie, Marlex Sp. z o.o., Warszawska Kolej Dojazdowa.

Patroni Medialni: Radio Plus, Kurier Południowy, Tygodnik „PASSA”, Tygodnik POŁUDNIE.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego- https://absolwenci.lazarski.edu.pl/.

Utrudnienia na linii WKD w dniu 30.05.2018 (ZAKOŃCZONE)

Aktualizacja: o godz. 20:00 przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów i zakończenie utrudnień.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp z o.o. informuje, że w związku ze śmiertelnym potrąceniem na odcinku Michałowice - Opacz ruch pociągów WKD pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD i Komorów do odwołania będzie się odbywać wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego).

Na pozostałych odcinkach ruch pociągów będzie się odbywać z opóźnieniami w zależności od warunków ruchowych szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów.

Na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach i pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianych przez spółkę "Koleje Mazowieckie - KM" sp z o.o.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.

Utrudnienia na linii WKD w dniu 22.05.2018 (ZAKOŃCZONE)

AKTUALIZACJA GODZ. 11:30

Ok. godz. 11:00 przywrócone kursowanie pociągów na linii WKD według obowiązującego rozkładu jazdy.


AKTUALIZACJA GODZ. 10:10

Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Przewidywane zakończenie utrudnień ok. godz. 11:00.

UWAGA: Do godz. 11:00 możliwe opóźnienia niektórych pociągów do ok. 10 minut.


AKTUALIZACJA GODZ. 9:55

Najbliższy odjazd z przystanku Milanówek Grudów zgodnie z rozkładem jazdy - godz. 10:08.

Najbliższy odjazd ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska zgodnie z rozkładem jazdy - godz. 10:31.


AKTUALIZACJA GODZ. 9:30

Najbliższy odjazd ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska w kierunku Warszawy ok. godz. 9:50.

Najbliższy odjazd ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Grodziska Mazowieckiego ok. godz. 9:35.

Najbliższy pociąg ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Warszawy ok. godz. 10:05.


AKTUALIZACJA GODZ. 9:20

Najbliższe odjazdy ze stacji Komorów w kierunku Warszawy: 9:20, 9:40.

Najbliższy odjazd ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Warszawy: ok. 9:30.

UWAGA: Niektóre pociągi w relacjach z Warszawy do Podkowy Lesnej mogą zostać skrócone do stacji Komorów.


AKTUALIZACJA GODZ. 8:50

Pociąg nr 317 ulega skróceniu do stacji Komorów. Ok. godz. 9:20 skład zostanie wyprawiony w relację do Warszawy.

Pociąg nr 209 ok. godz. 9:20 dojedzie do Milanówka i zostanie wyprawiony w relację do Warszawy.

Najbliższy odjazd pociągu ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Warszawy ok. godz. 9:30.


AKTUALIZACJA GODZ. 8:45

Ok. godz. 8:40 ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD wyprawiony pociąg nr 317 w relacji do stacji Podkowa Lesna Główna.


AKTUALIZACJA GODZ. 8:30

Ok. godz. 8:20 zakończono czynnosci manewrowe na stacji Warszawa Sródmiescie WKD. Ok. godz. 8:30 wyprawiony został pociąg ze stacji Warszawa Srodmiescie WKD w relacji do stacji Komorów. Pociąg po dojeździe do stacji Komorów zostanie obrócony w relację powrotną do Warszawy ok. godz. 9:00.

Ok. godz. 8:35 ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD zostanie wyprawiony pociąg nr 209 w relacji do Milanówka.


AKTUALIZACJA GODZ. 8:00

Ok. godz. 7:55 uszkodzony skład został zepchnięty do stacji Warszawa Śródmieście WKD.

Po wykonaniu czynności manewrowych ze stacji Warszawa Śródmieście WKD ok. godz. 8:10 odjedzie pociąg w kierunku stacji Podkowa Leśna Główna.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. godz. 7:00 w rejonie przystanku osobowego "Warszawa Aleje Jerozolimskie" awarii uległ skład obsługujący kurs nr 114 w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska (odj. 6:16) - Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 7:16).

Skład jest aktualnie spychany przez następny pojazd w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD. Szacowany czas dojazdu na stację Warszawa Śródmieście WKD ok. godz. 7:55.

W związku z powyższym na linii WKD występują utrudnienia w ruchu pociągów.

Najbliższy odjazd pociągu ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku południowym ok. godz. 8:00.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.

Wielki Festyn Wiejski - Otrębusy 600+

W dniu 19 maja 2018 r. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wzięła aktywny udział w ramach tegorocznej edycji Wielkiego Festynu Wiejskiego w Otrębusach, pn. „Festyn u nas O.K. imienia Tadeusza Stachowicza”.

Podczas festynu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci, pn. „Mały czy duży jest gotowy do podróży” – w którym spółka WKD wzięła udział jako partner. Laureaci otrzymali upominki i dyplomy przekazane przez spółkę za swoją wyobraźnię, emocjonalność oraz kwestie ekologiczne wykazane w ich twórczości. Młodzi artyści zaprezentowali w swoich pracach nie tylko wizję przyszłości czy historię EKD/WKD ale również odbiór transportu publicznego widziany ich oczami jako przyjazny ludziom i środowisku.

Jury w składzie: Przewodnicząca komisji – Dorota Płóciennik – Galeria Pomysłów Pasja Pracownia Edukacji Artystycznej Kanie, Członek Komisji – Adam Fedorowicz – Sołtys Otrębus oraz Członek komisji – Eliza Skorek-Matyjek – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o., oceniając prace wzięło pod uwagę umiejętność doboru tematu, jakość wykonania oraz oryginalność pomysłu.

Najbardziej docenionymi pracami w młodszej grupie wiekowej (5-8 lat) zostały prace Wiktora Kaczyńskiego, Oli Guzowskiej oraz Małgosi Tomaszewskiej. W starszej grupie wiekowej (9-15 lat) jury szczególnie wyróżniło prace Ewy Harczuk, Kaji Długosz oraz Hani Szymańskiej.

Zainteresowanie festynem było duże. Sprzyjała temu dobra pogoda i bogaty program ale również plener, w którym można było odpocząć w miłej atmosferze, m.in. przy muzyce na żywo, występie orkiestry OSP Nadarzyn czy też wspólnym zatańczeniu poloneza wraz z tancerzami z Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za tak liczne odwiedzanie naszego stoiska, wiele rozmów i cennych informacji oraz ciepłe słowa, które usłyszeliśmy na temat WKD.

Przede wszystkim dziękujemy dzieciom za zainteresowanie konkursem plastycznym i wykonanie wspaniałych prac, które sprawiły nam wielką radość.

Noc Muzeów 2018 w Izbie Tradycji EKD/WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów po raz pierwszy udostępniła dla zwiedzających zbiory Izby Tradycji EKD/WKD wraz z zabytkowym taborem kolejowym aż do późnych godzin wieczornych. W sobotę, 19 maja, od godz. 16:00 do 23:00 wszyscy zainteresowani historią kolejki, jak również jej teraźniejszością i przyszłością w ramach szerokiej inicjatywy podejmowanej przez instytucje kulturalno-naukowe mogli zapoznać się z bogatym materiałem historycznym jak również skorzystać z fachowej wiedzy opiekunów ekspozycji oraz pasjonatów kolejnictwa. Wystawa eksponatów EKD/WKD wpisuje się w motyw przewodni Nocy Muzeów w Grodzisku Mazowieckim zakładający styl retro.

Punktualnie o godz. 16:00 podwoje Izby Tradycji EKD/WKD zostały otwarte dla zwiedzających. Na starszych i młodszych czekały liczne atrakcje, jak m.in. makiety kolejowe z ruchomymi modelami, pokazy prezentacji i filmów na temat kolejki EKD/WKD, czy możliwość zajęcia fotela maszynisty za sterami kultowego wagonu angielskiego serii EN80 lub zespołu trakcyjnego serii EN94.

Zainteresowanie było bardzo duże, na peronie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska tuż przed otwarciem ekspozycji oczekiwało kilkadziesiąt osób. W ciągu całego czasu, w którym w ramach Nocy Muzeów Izba Tradycji EKD/WKD została udostępniona, odwiedziło ją ok. 300 osób, zaś ostatni goście zjawili się jeszcze ok. godz. 22:30.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym za tak liczne przybycie oraz zapraszamy ponownie do Izby Tradycji EKD/WKD, której zbiory będą sukcesywnie uzupełniane.

Utrudnienia na linii WKD w dniu 17.05.2018 (ZAKOŃCZONE)

AKTUALIZACJA GODZ. 20:00

Przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.


AKTUALIZACJA GODZ. 18:20

Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Do ok. godz. 19:30 niektóre pociągi mogą być opóźnione o ok. 5-10 minut.


AKTUALIZACJA GODZ. 18:10

Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.

Od godz. 17:00 do 19:30 obowiązuje honorowanie biletów WKD w pociągach i autobusach zastępczej komunikacji autobusowej spółki "Koleje Mazowieckie - KM" na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki.


AKTUALIZACJA GODZ. 18:00

O godz. 17:55 odjazd pociągu ze stacji Warszawa Środmieście WKD w relacji do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska.

O godz. 18:00 odjazd pociągu ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w relacji do przystanku osobowego Milanówek Grudów.


AKTUALIZACJA GODZ. 17:50

O godz. 17:50 odjazd pociągu ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w relacji do stacji Podkowa Lesna Główna.


AKTUALIZACJA GODZ. 17:40

Najbliższy prognozowany odjazd pociągu ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska w kierunku Warszawy ok. godz. 17:45.


AKTUALIZACJA GODZ. 17:35

Pociągi odjeżdżające ze stacji Warszawa Śródmieście WKD o godz. 17:30 i 17:40 uległy odwołaniu i zastępujące je kursy będą opóźnione względem planowego rozkładu jazdy o ok. 20 minut.

Najbliższy prognozowany odjazd pociągu ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku zachodnim ok. godz. 17:50.


AKTUALIZACJA GODZ. 17:00

Ok. godz. 16:55 załączono napięcie w sieci trakcyjnej. Ok. godz. 17:00 wznowiono ruch pociągów na całej linii WKD.

UWAGA! Wystąpią poważne opóźnienia w kursowaniu pociągów, część kursów może ulec skróceniu lub odwołaniu.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią systemu zasilania sieci trakcyjnej od ok. godz. 16:15 ruch pociągów WKD został czasowo wstrzymany. Wystąpią opóźnienia w ruchu pociągów.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.

Zwiedź Izbę Tradycji EKD/WKD w Noc Muzeów 2018!

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przyłącza się do tegorocznej edycji Nocy Muzeów. W sobotę, 19.05.2018 serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD znajdującej się przy siedzibie Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Izba Tradycji EKD/WKD zostanie udostępniona dla wszystkich zainteresowanych historią oraz bieżącą działalnością kolejki w dodatkowych godzinach od 16:00 do 23:00 (ok. godz. 23:00 przewidziano wstęp ostatniej grupy zwiedzających, minimalny czas zwiedzania ekspozycji wynosi ok. 30 minut). Dojście do Izby Tradycji EKD/WKD bezpośrednio z peronu nr 1 stacji „Grodzisk Mazowiecki Radońska” (peron prawy w kierunku Warszawy, zlokalizowany przy budynku stacyjnym).

Zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD w sobotę, 19.05.2018 w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatne.

Dodatkowo w ramach udostępnienia ekspozycji na torze kolejowym przy budynku Izby zostaną wystawione dwa historyczne pojazdy WKD, tj. wagon silnikowy EN80-16 oraz elektryczny zespół trakcyjny EN94-40.

Udostępnienie zbiorów Izby Tradycji EKD/WKD dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów 2018 wpisuje się w inicjatywę podejmowaną m.in. przez samorządy oraz placówki kulturalno-naukowe w rejonie Grodziska Mazowieckiego i Podkowy Leśnej.

Przewóz rowerów w weekendy i święta bezpłatnie

zdjęcie rowerów

 

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż od dnia 1 maja 2018 r. w weekendy (tj. soboty i niedziele) oraz święta (dni ustawowo wolne od pracy) pasażer posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem WKD, będzie mógł przewieźć jeden rower, bez konieczności zakupu biletu na przewóz roweru.

Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „Wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w ramach nowego udogodnienia umożliwia podróżnemu przewóz roweru na podstawie posiadanego biletu na przejazd, jeżeli rower ten jest łatwy do przemieszczania oraz nie zakłóca świadczenia danej usługi kolejowej uwzględniając innych pasażerów.

Przewóz roweru w taborze WKD powinien odbywać się w miejscu do tego wyznaczonym, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc – w innym miejscu, w sposób nie utrudniający podróżowania innym pasażerom. W szczególności rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Odpowiedzialność za wszelkie szkody związane z przewożeniem roweru ponosi podróżny.

Przypominamy jednocześnie, że zasady przewozu rowerów w dni powszednie pozostają bez zmian.

 

Zasady bezpłatnego przewozu roweru w weekendy i święta