Przedstawiciele WKD na TRAKO 2019 w Gdańsku

Przedstawiciele Warszawskiej Kolei Dojazdowej, będącej członkiem Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych mieli okazję uczestniczyć w 13. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019 zorganizowanych w Gdańsku w dniach 24-27 września br. Targi od lat gromadzą licznych producentów urządzeń i usług w branży kolejowej, począwszy od projektowania i produkcji taboru kolejowego, poprzez budowę i utrzymanie elementów infrastruktury po oprogramowanie informatyczne.

– Targi to bardzo dobra okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w kształtowaniu kolejowego rynku transportowego, jak również zawierania nowych kontaktów z partnerami biznesowymi bądź instytucjonalnymi. Dzięki takiej wymianie możemy w sposób elastyczny konstruować ofertę uwzględniającą potrzeby i wymagania zróżnicowanych grup klientów – mówi Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Podczas Targów TRAKO odbyła się konferencja pt. „Koleje samorządowe jako generator wzrostu jakości przewozów pasażerskich w Polsce”. Przedstawiciele spółki WKD wzięli udział w panelu poświęconym sposobom zwiększenia liczby pasażerów kolei regionalnej i aglomeracyjnej. Wśród głównych tematów omówiono dotychczasowe zmiany w tym segmencie rynku kolejowego, czego rzeczony segment potrzebuje i w jaki sposób mógłby najlepiej odpowiadać na potrzeby pasażerów, jakie elementy mogłyby stanowić klucz ro rozwoju przewozów kolejowych oraz jakimi sposobami przekonywać do zamiany auta na transport publiczny.

Przedstawiciele WKD wzięli również udział w konferencji pt. „Wczoraj, dziś i jutro, samorządowe przewozy pasażerskie na Mazowszu”, podsumowującej 15 lat działalności Kolei Mazowieckich – samorządowego przewoźnika kolejowego realizującego usługi na terenie całego województwa, na obszarze którego funkcjonuje również WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. jako podmiot zrzeszony w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych miała również swoje miejsce na specjalnym stoisku informacyjno-promocyjnym ZSPK.

Targi TRAKO gromadzą nie tylko specjalistów zawodowo związanych z branżą kolejową, ale także pasjonatów i miłośników kolejnictwa, bacznie śledzących jego trendy rozwojowe. Potwierdzeniem tego faktu było spotkanie przedstawicieli WKD z członkami Stowarzyszenia Klub Miłośników EKD/WKD, współpracującego ze spółką w zakresie przygotowania i realizacji działań związanych z popularyzowaniem wiedzy na temat historycznych i współczesnych aspektów działalności linii kolei elektrycznej Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.