15 lat "Mazovii" na szlaku WKD - zaproszenie na panel dyskusyjny

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zaprasza na kolejną debatę poświęconą funkcjonowaniu linii kolei elektrycznej Warszawa – Grodzisk Mazowiecki (EKD/WKD). Najbliższy panel dyskusyjny zatytułowany: „15 lat Mazovii na szlaku WKD” zostanie poświęcony historii elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EN95, pierwszego współczesnego pojazdu na linii WKD.

Wydarzenie jest organizowane pod patronatem spółki WKD przez Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD, działające m.in. przy Izbie Tradycji EKD/WKD - we współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskami skupiającymi pasjonatów oraz ekspertów z dziedziny kolejnictwa, w tym z zakresu budowy oraz eksploatacji taboru kolejowego.

Wydarzenie będzie miało charakter otwarty oraz będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z historycznymi aspektami budowy i eksploatacji pojazdu EN95-01 na linii WKD w latach 2004-2019. W czasie debaty poruszone zostaną zagadnienia związane z uwarunkowaniami projektowymi tego unikalnego pojazdu, wykonanymi naprawami i modernizacjami. Nie zabraknie również licznych ciekawostek i anegdot.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wspiera działania mające na celu propagowanie idei rozwoju transportu kolejowego w ramach zrównoważonego rozwoju transportu, szczególną uwagę poświęcając historycznym oraz współczesnym zagadnieniom funkcjonowania linii kolei elektrycznej Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Przygotowywana inicjatywa wpisuje się w przypadającą w bieżącym roku 92. rocznicę uruchomienia linii kolei elektrycznej EKD, jak również stanowi kontynuację grupy uroczystości i wydarzeń specjalnych związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 20-leciem samorządności w Polsce.

Debata odbędzie się w dniu 30 sierpnia br. (piątek) o godz. 18:00 w Warszawie, w filii Wolskiego Centrum Kultury „Otwarta Kolonia” przy ul. Górczewskiej 15.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zobacz plakat informujący o wydarzeniu (JPG):

Zobacz plakat informujący o wydarzeniu (GIF)