Utrudnienia na linii WKD w dniu 09.08.2018 (ZAKOŃCZONE)

UTRUDNIENIA NR 2:

W związku z awarią składu obsługującego pociąg nr 233 relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 13:50) - Milanówek (przyj. 14:38), która miała miejsce w rejonie przystanku osobowego "Polesie" odwołane zostają na całej relacji następujące pociągi:

  • Pociąg nr 236 relacji Milanówek Grudów (odj. 15:08) - Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 15:56)
  • Pociąg nr 365 relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 16:10) - Podkowa Leśna Główna (przyj. 16:51)

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.


AKTUALIZACJA GODZ. 13:00

Zakończenie utrudnień i przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.


AKTUALIZACJA GODZ. 12:30

Ok. godz. 12:25 zakończono czynności zabezpieczające w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna i załączono napięcie zasilania w sieci trakcyjnej na szlaku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska. Od godz. 12:30 możliwe wznowienie ruchu na szlaku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz wznowienie ruchu po obydwu torach na szlaku Podkowa Leśna Główna - Komorów.

Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD.


AKTUALIZACJA GODZ. 11:05

Autobus komunikacji zastępczej podjedzie na stację Grodzisk Maz. Radońska około godziny 11:10 i kursować będzie na trasie Grodzisk Maz. Radońska - Podkowa Leśna Główna.

Trasa komunikacji zastępczej Grodzisk Maz. Radońska - Podkowa Leśna Główna


AKTUALIZACJA GODZ. 10:30

W związku z decyzją podjętą z udziałem przedstawicieli UM Podkowa Leśna oraz Straży Pożarnej w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna prowadzone są czynności związane z zabezpieczeniem drzewostanu mogącego stanowić zagrożenie dla bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. godz. 8:00 w torze nr 1G szlaku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska, na odcinku za stacją Podkowa Leśna Główna w kierunku Grodziska Mazowieckiego, nastąpiło osunięcie się drzewa na sieć średniego napięcia 15 kV zasilającą podstacje trakcyjne. Osuwające się drzewo uszkodziło sieć zasilającą.

W związku z koniecznością wykonania naprawy uszkodzonej sieci, wymagającej dodatkowo wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej, ruch pociąów WKD na odcinku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska zostaje wstrzymany do odwołania. Szacowany czas naprawy sieci wynosi ok. 1,5 godziny.

Dodatkowo został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna - Milanówek Grudów.

Ruch pociągów na odcinku od Podkowy Leśnej do Warszawy może odbywać się z opóźnieniem, niektóre pociągi mogą ulec odwołaniu lub skróceniu do stacji Komorów.

Na odcinku Podkowa Leśna Główna - Komorów ruch pociągów do odwołania odbywa się wahadłowo wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) z częstotliwością co ok. 30 minut dla jednego kierunku ruchu. W związku z powyższym:

  • odjazdy w kierunku Warszawy ze stacji Podkowa Leśna Główna odbywają się z peronu nr 2 (peron lewy patrząc w kierunku Warszawy);
  • odjazdy w kierunku Warszawy ze stacji Komorów odbywają się z peronu nr 2 (peron lewy patrząc w kierunku Warszawy) - dotyczy pociągów dojeżdżających z kierunku Podkowy Leśnej. Pociągi rozpoczynające bieg na stacji Komorów, wyprawiane w kierunku Warszawy odjeżdżają z peronu nr 1.

Na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach i pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianych przez spółkę "Koleje Mazowieckie - KM" sp z o.o.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.